عضویت در سایت

درخواست گزارش کار

ارسال گزارشکار برای ما

   
پیام مدیر سایت
دوستان
آخرین مطالب
دوستان و همکاران
پشتیبانی
 

تبلیغات:

فروشگاه صنایع شیمیایی شیمیران

 

هنگامی که شما طلا و جواهر می خرید. طلا، طلای خالص نیست. طلا آلیاژ یا مخلوطی از فلزات است. طلای ۲۴ عیار (KT 24) طلای خالص با خلوص ۹۹٫۷ ٪ می باشد و با خلوص بیش از ٪ ۹۹٫۹۵ ، فقط برای مقاصد استاندارد استفاده می شود بنابراین ، اغلب فلزاتی که با طلا آلیاژ می شوند نقره ، مس و روی هستند. با این حال، فلزات دیگری نیز ممکن است اضافه شود. در اینجا یک جدول از برخی از آلیاژهای طلا نشان داده می شود.طلای زرد (۲۲K) : طلا ۹۱٫۶۷% ، نقره ۵% ، مس ۲% ، روی ۱٫۳۳%

طلای قرمز (۱۸K) : طلا ۷۵% ، مس ۲۵%:: موضوعات مرتبط: مقالات مفید صنایع شیمیایی
:: برچسب‌ها: طلای رنگی, کادیم, آهن, الومینیوم
نویسنده : میلاد اکبری
تاریخ : ۹۳/۰۳/۲۴

همان‌گونه که می‌دانید، دستاوردهای علمی پژوهشگران تمامی رشته‌ها، تحت قالب‌های کتاب، مقاله و پایان‌نامه در پایگاه‌های علمی بین‌المللی منتشر می‌شود. دانشجویان تحصیلات تکمیلی، پژوهشگران و اساتید کشور ما نیز برای موفقیت در امر پژوهش، نیازمند دسترسی و مطالعه‌ی این منابع می‌باشند؛ امّا متاسفانه چند سالی است که به دلیل نوسانات نرخ ارز و کسری بودجه، و نیز برخی تحریم‌های بین‌المللی، دانشگاه‌های کشور قادر به دریافت اشتراک سالیانه‌ی پایگاه‌های علمی بزرگ نیستند و این امر دانشجویان را با مشکلات عدیده‌ای در راه تهیه و دانلود مقالات موردنیاز خود روبه‌رو کرده است.

ایلرنیکا وب‌سایتی است کاملاٌ غیرانتفاعی، که برای حل مشکل مذکور تاسیس گردیده است.

 :: موضوعات مرتبط: کاردانی صنایع شیمیایی، کارشناسی تکنولوژی صنایع شیمیایی، آموزش تخصصی، مقالات مفید صنایع شیمیایی
:: برچسب‌ها: سایتهای مفید شیمی
نویسنده : میلاد اکبری
تاریخ : ۹۳/۰۳/۰۲

محققان نانو ابزارهایی ساخته اند که می تواند نجوای سلولها را استراق سمع کند و آنها ادعا می کنند که این وسیله می تواند طوری سازگار شود تا مکالمات سلولها را بشنود. تشدید کننده نانو پلاسمونیک که توسط یک تیم تحقیقاتی ایجاد شده است. می تواند سیگنالهای شیمیایی را قابل رویت کرده و آنها را تشدید نماید. سیگنالهای شیمیایی توسط یک سلول به محققان اجازه می دهد تا غلظتها را با جزئیات زیر- میکرومتری ببینند.

یکی از همکاران شنگ وانگ از دانشگاه کالیفرنیا می گوید: سلولهای T پیغامهای شیمیایی را برای با خبر کردن یکدیگر و کنترل سیستم ایمنی بکار می گیرند. وقتیکه سلولهای T سیستم ایمنی، یک پادگن (آنتی ژن) را ملاقات می کنند، پادگنها را با IL-2 محاصره می نمایند و  این امر سلولهای T را یاد آوری می کند تا خودشان را آماده نمایند. این عمل شبیه به صدا در آوردن زنگ اخبار می باشد.

غلظت IL-2 مجاور یک سلول T فعال بسیار زیاد می باشد، این امر باعث می شود تا سلولهای T که از محل مبارزه بسیار دور هستند. انرژی مهیا شده خود را برای مبارزه از دست ندهند. اکنون، وانگ و همکارانش این موضوع جدید را دیده اند. آنها نشان دادند که IL-2 در سطح سلول T ، 100000 تا یک میلیون بار فراوانتر از یک میکرومتری سلول می باشد:: موضوعات مرتبط: مقالات مفید صنایع شیمیایی
:: برچسب‌ها: اخبار شیمی, مطالب شیمی, صنایع شیمیایی
نویسنده : میلاد اکبری
تاریخ : ۹۲/۱۲/۲۷
"فیزیک در صنعت نفت"

    علم فیزیک رفتار و اثر متقابل ماده و نیرو را مطالعه می‌کند. مفاهیم بنیادی پدیده‌های طبیعی تحت عنوان قوانین فیزیک مطرح می‌شوند. این قوانین به توسط علوم ریاضی فرمول بندی می‌شوند، بطوری که قوانین فیزیک و روابط ریاضی باهم در توافق بوده و مکمل هم هستند و دوتایی قادرند کلیه پدیده‌های فیزیکی را توصیف نمایند.تاریخچه علم فیزیک

        از روزگاران باستان مردم سعی می‌کردند رفتار ماده را بفهمند. و بدانند که: چرا مواد مختلف خواص متفاوت دارند؟ ، چرا برخی مواد سنگینترند؟ و … همچنین جهان ، تشکیل زمین و رفتار اجرام آسمانی مانند ماه و خورشید برای همه معما بود.:: موضوعات مرتبط: مقالات مفید صنایع شیمیایی
:: برچسب‌ها: فیزیک در صنعت نفت
نویسنده : میلاد اکبری
تاریخ : ۹۲/۰۸/۱۷
 نفت خام و فرآورده های نفتی

    واحدهای نفت و گاز برای نگهداری نفت خام و گاز و نیز انبار کردن فرآورده های نفتی گوناگون, نیاز به تعداد بسیاری مخزن دارند. تعداد این مخازن به عواملی چند, چون دوری و نزدیکی واحد به منابع تامین کننده نفت خام, تعداد و ظرفیت واحدهای پالایش, تنوع فرآورده های تولیدی و سرانجام چگونگی انتقال و پخش فرآورده ها بستگی دارد.
    در صنایع شیمیایی, مواد ارزشمند مانند بنزین یا گاز مایع, طی فرآیندهای مختلفی از مواد شیمیایی خام, مانند نفت خام جدا می شوند یا از آنها به وجود می آیند.:: موضوعات مرتبط: مقالات مفید صنایع شیمیایی
:: برچسب‌ها: صنایع شیمیایی, نفت خام و فرآورده های نفتی, مخزن های واسطه, مخزن های فرآورده ها, مخزن های بارگیری و پخش
نویسنده : میلاد اکبری
تاریخ : ۹۲/۰۸/۱۷
کالیبره کردن یا کالیبراسیون چیست ؟
کالیبراسیون مطابقت با استاندارد را تعیین می‌کند. کالیبراسیون اندازه‌گیری و تعیین صحت وسیله اندازه‌گیری در مطابقت با مرجع تایید شده می‌باشد.
هدف کالیبراسیون ایجاد نظامی موثر به منظور کنترل صحت و دقت پارامترهای مترولوژیکی دستگاه‌های آزمون و وسایل اندازه‌گیری و کلیه تجهیزاتی است که عملکرد آنها بر کیفیت فرایند تاثیرگذار می‌باشد. این کار به منظور اطمینان از تطابق اندازه گیری‌های انجام شده با استانداردهای جهانی مورد استفاده قرار میگیرد.

تعریف دقیق کالیبراسیون در استاندارد ملی ایران به شماره ۴۷۲۳ آمده است.

:: موضوعات مرتبط: مقالات مفید صنایع شیمیایی
:: برچسب‌ها: کالیبره کردن, یا کالیبراسیون, چیست
نویسنده : میلاد اکبری
تاریخ : ۹۲/۰۷/۲۵
آلکساندرو ولتا ولتا یک دانشمند ایتالیایی بود. او ، در سال 1794 میلادی ، توضیح داد که چرا وقتی پای قورباغه با دو فلز مختلف تماس پیدا می کند تکان می خورد. وی نشان داد که دلیل این حرکت یا تکان ، اختلاف پتانسیل به وجود آمده بین دو فلز است. اختلاف پتانسیل هنگامی پدید می آید که اختلافی بین بارهای دو نقطه وجود داشته باشد. ولتا به کارها و تحقیقاتش ادامه داد تا سرانجام در سال 1800 ، اولین باتری را ساخت.

لو ئجی گالوانی 

گالوانی یک دانشمند ایتالیایی بود. شهرت وی به آزمایشهایی مربوط می شود که در مورد اثرات جریان الکتریسیته بر بافتهای زنده (خصوصاً ماهیچه) انجام داد.او مشاهده کرد که اگر هنگام رعد و برق ، دو چنگال را با عصبهای موجود در پای یک قورباغه ی مرده تماس دهد ، ماهیچه ها تکان می خورند. گالوانی بر این باور بود که نوعی جدید از الکتریسیته ( یا الکتریسیته ی جانوری ) را کشف کرده است ، اما الکساندرو ولتا نشان داد که این مطلب صحت ندارد . دو واژه علمی گالوانومتر و گالوانیزه ، نام این دانشمند را جاودانه ساخته اند.
:: موضوعات مرتبط: مقالات مفید صنایع شیمیایی
:: برچسب‌ها: رشته صنایع شیمیایی, نمونه سوالات رشته صنایع شیمیایی, کنکور رشته صنایع شیمیایی, نمونه سوالات کنکور صنایع شیمیایی, سایت رشته صنایع شیمیایی
نویسنده : میلاد اکبری
تاریخ : ۹۲/۰۷/۲۴

اسانس ها به طور کلی ترکیبهای معطری هستند که در اندامهای مختلف گیاهان یافت میشود .به علت تبخیر در مجاورت هوا در حرارت عادی , آنها را روغنهای فرار یا اتری یا اسانس های روغنی می نامند.

اسانسها به طور کلی بیرنگ هستند بخصوص هنگامی که تازه تهیه شده باشند ولی در اثر مرور زمان به علت اکسیداسیون و رزینی شدن رنگ آنها تیره میشود .برای جلوگیری از این تغییرات باید اسانس ها را در مکان خنک ، خشک ، ظرفهای سربسته و پر ، از جنس شیشه نگهداری کرد .

اسانس ها در الکل محلول و به میزان کمی در آب حل می شوند، ساختمان شیمیایی آنها مخلوطی از استرها ، آلدهیدها ، الکل ها ، ستن ها ، ترپن ها می باشد.
:: موضوعات مرتبط: مقالات مفید صنایع شیمیایی
:: برچسب‌ها: اساتس ها
نویسنده : میلاد اکبری
تاریخ : ۹۲/۰۶/۲۲
 

رادیو آنلاین شیمی

نسخه موبایل کیمیاگری

کاریابی رایگان شیمی

   
موضوعات سایت
برچسب ها
آرشیو مطالب
آمار بازدید